Split duct pipe
Item-No.: 503020-3
Data
| Item | Split duct pipe |
|---|---|
| Material | PE-HD |
| Colour | |
| Inner Ø | 75 mm |
| Outer Ø | 83 mm |
| Wall Thickness | 4,0 mm |
| Length | 3000 mm |
| Closure | snap lock |
| Properties |
fine sand proof reusable |
| Remark | A continious line is achieved by deplacing the upper halve without any sleeve |
| Quantity Unit | meter |
| Packing Unit | 180 |
| Weight | 1,2 kg |