Protective sleeve
Item-No.: 170290
Data
| Item | Protective sleeve |
|---|---|
| Material | PVC |
| Colour | |
| Ø of Pipe | 250 mm |
| Wall Thickness | 6,2 mm |
| Pipe Stop - Inner Ring | without |
| Execution | integral ring seal socket incl. seal ring on both sides |
| Quantity Unit | piece |
| Weight | 2,338 kg |