Cable protection pipe
Item-No.: 451513-PL
Data
| Item | Cable protection pipe |
|---|---|
| Material | PVC |
| Colour | |
| Socket | Integral ring seal socket |
| Diameter | 140 mm |
| Wall Thickness | 4,1 mm |
| Length | 6000 mm |
| DIN Standard | DIN 16873 |
| Execution |
Integral ring seal socket - Trelleborg POWER-Lock (PL) Insolvabled sealing ring Certificated in accordance with EN 681-1 |
| Properties |
schlagzäh frost- und korrosionsbeständig |
| Quantity Unit | meter |
| Packing Unit | 318 |
| Weight | 2,65 kg |