Split duct pipe
Item-No.: 452800
Data
| Item | Split duct pipe |
|---|---|
| Material | PVC |
| Colour | |
| Inner Ø | 110 mm |
| Outer Ø | 116 mm |
| Wall Thickness | 3,2 mm |
| Length | 3000 mm |
| Closure | snap lock |
| Properties |
fine sand proof reusable arbitrarily extendable |
| Remark |
Sockets not nesessary A continious line is achieved by deplacing the upper halve without any sleeve The split duct has an internal diameter of 110 mm and can be clipped over a pipe to repair it |
| Quantity Unit | meter |
| Weight | 1,7 kg |